OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 lutego 2026 r.

  1. Dzisiaj o 18.00 nieszpory (wieczorna modlitwa Kościoła).
  2. Jutro od 17.20 odczytywane będą imiona i nazwiska naszych zmarłych poleconych w wypominkach parafialnych. O 18.00 Msza św. w ich intencji.
  3. W poniedziałek o 16.15 spotkanie mężczyzn św. Józefa  w Sali Roma.
  4. We wtorek spotkanie młodzieży Duszpasterstwa Camino. Początek Mszą św. o 18.00, a po niej spotkanie formacyjno – integracyjne.
  5. W środę, 18 lutego Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 7.15, 8.00, 15.00, dodatkowa o 16.30 z udziałem dzieci
    i 18.00 (z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).
    Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły – czyli jeden posiłek postny do syta i dwa mniejsze (osoby między 18 – 60 rokiem życia). W tym okresie powstrzymajmy się od uczestniczenia i organizowania zabaw i imprez. To czas pokuty
    i  dzieł miłosierdzia.

W środę kancelaria będzie nieczynna.

6. W piątek ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

17.15 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci

18.45 – Droga Krzyżowa dla dorosłych oraz młodzieży i dłużej pracujących.

W niedziele Wielkiego Postu o 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
i
indywidualnym błogosławieństwem Relikwiami Krzyża św.

Za udział w  Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach podobnie, raz w tygodniu.

Ten piątek to dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

7. Polecamy tygodniki katolickie. W środę wydany zostanie nowy numer biuletynu parafialnego „U św. Barbary”, w którym przeczytamy wywiad z Jakubem Pieńkowskim architektem Kaplicy Adoracji   Najświętszego Sakramentu. Należność za gazety prosimy wrzucać do puszki obok stojaka z prasą.

8.  kwietniu i w maju są wolne intencje na Msze św.

9. Ci, którzy chcą wesprzeć finansowo działania parafialne i bieżące utrzymanie parafii – szczególnie bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie kościoła, mogą złożyć ofiarę w zakrystii, gdzie znajduje się           terminal lub skorzystać z ofiaromatu za ławkami w nawie głównej. Za to wsparcie serdecznie dziękujemy.

10. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na seminarium duchowne.

11. Zachęcamy do zapoznania się z Liturgią Stacyjną na terenie Warszawy, wykaz kościołów wywieszony jest w kruchcie kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.

12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Regina Andrzejewska z Al. Jerozolimskich. Módlmy się o jej zbawienie: „Wieczny odpoczynek…

NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO