Ogłoszenia duszpasterskie, ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, 14 września 2025 r.

  1. Dzisiaj z racji Święta po Mszy św. można otrzymać błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego i oddać im cześć przez ucałowanie. Dziś też rozpoczynamy XV Tydzień Wychowania.
  2. O 18.00 zapraszamy na nieszpory (wieczorna modlitwę Kościoła).
  3. Jutro od 20 wyczytywanie imion i nazwisk zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach parafialnych, o 18.00 Msza św. w ich intencji.
  4. We wtorek o 18.00 Msza św. z udziałem młodzieży Duszpasterstwa Camino, po niej spotkanie formacyjne w Sali Roma.
  5. W środę o 7.00 spotkanie mężczyzn św. Józefa i wspólna modlitwa o 7.15 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    o Msza św. w intencjach zbiorowych.
  6. W piątek Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz Dzieci i Młodzieży.
  7. W piątek o 15.00 Msza św. społeczności szkolnej IX Liceum Klementyny Hoffmanowej z okazji 180 rocznicy jej śmierci. Serdecznie zapraszamy
  8. W niedzielę 28 września po Mszy św. dziecięcej odbędzie się w kościele spotkanie organizacyjne dla dzieci klas III szkół podstawowych i ich rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej. Trwają zapisy dzieci z naszej parafii i z naszej szkoły. Prosimy o wypełnienie formularza, który jest na stronie parafii i do odebrania u ks. Łukasza.
  9. Przypominamy, że w dni powszednie o 15.00 jest Msza św. z koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej od poniedziałku do piątku wystawienie Pana Jezusa i adoracja do Mszy św. o 18.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
  10. Rozpoczęliśmy przyjmować intencje Mszy św. na nowy rok 2026. Prosimyo przygotowanie sobie terminów, kiedy chcemy aby odprawiła się Msza św. Pamiętajmy o rocznicach chrztu, ślubu, urodzinach, imieninach swoich bliskich,a także o swoich zmarłych, ich rocznicy śmierci i imieninach. Jeśli ktoś chciałby, aby w przyszłym roku odprawiła się gregorianka (30 Mszy św.) za osobę zmarłą prosimy również o zgłoszenie tego w kancelarii. Prosimy intencje zapisać na kartce w domu i przedstawić księdzu w kancelarii. To ułatwi dokładne zapisanie intencji. W tym roku są jeszcze wolne intencje w listopadzie i w grudniu.
  11. Na stojaku przy głównym wejściu można nabyć nowe numery tygodników katolickich: Niedzielę i Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.
  12. Zachęcamy uczniów szkoły podstawowej, młodzież szkół średnich, studentów oraz chętnych panów do Służby Liturgicznej Ołtarza jako ministrant lub lektor.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, ofiaromat, przelewy na prowadzone prace.
  14. W dniach 19, 20, 21 zapraszamy na pielgrzymkę do Wrocławia, Krzeszowic, Wambierzyc i innych Sanktuariów Dolnego Śląska oraz w Góry Stołowe. Informacje są wydrukowane na ulotkach oraz na stronie Internetowej i Facebooku parafii. Koszt 800 zł. (w cenie, autokar, noclegi, śniadania i obiadokolacje, bilety wstępu i ubezpieczenie). W programie we Wrocławiu min.: katedra i ważne świątynie oraz Panorama Racławicka i Zoo z Afrykarium. Osoby zapisane prosimy o podanie danych do ubezpieczenia i dokonywanie wpłat do najbliższej środy.

NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO