OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 sierpnia 2025 r.

  1. W środę o 8.00 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna i Msza św. do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W czwartek, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe,
  3. W piątek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i wieczorem o 19.00. Podczas Mszy św. obrzęd poświecenia wianków. Pamiętajmy, że tego dnia jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Tego dnia również Narodowe Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą.
  4. We wrześniu i w następnych miesiącach są wolne intencje na Msze Święte. Intencje można zamawiać za żyjących i zmarłych. Przyjmujemy je w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W naszej parafii można zamówić Msze św. gregoriańskie. Można już zamówić Msze św. gregoriańskie na przyszły rok.
  5. Trwa budowa NDP i rewitalizacja zabytkowych budynków i ogrodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy składają na ten cel ofiary, czy to na tacę, czy dokonują przelewu na konto parafii oraz za pomocą ofiaromatu znajdującego się za ławkami w nawie głównej. W zakrystii i w kancelarii możemy złożyć ofiary na ten cel i na tzw. tacę korzystając z terminala płatniczego.
  6. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) nie ma w niedziele pierwszej Mszy św. o 7.00 i nieszporów o 18.00. Porządek niedzielny jest następujący 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o 7.15 i 15.00. Porządek dnia powszedniego jest następujący o 6.30, 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i w czwartki od 16.30 do 17.30.
  7. W dniach 19, 20, 21 września organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Wrocławia, Wambierzyc, Krzeszowa, Kudowy i sanktuariów Śląska. Koszt wyjazdu 800 zł.
    W cenie autokar, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, wejścia do różnych miejsc kultury i atrakcji. Zapisy w zakrystii.
  8. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Remigiusz Marek Miguła, kawaler z parafii tutejszej i Gabriela Wawrzyńczuk, panna z parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie. Tych młodych polecamy modlitwo parafian, aby dobrze się przygotowali do Sakramentu Małżeństwa. Jeśli ktoś zna przeszkody zachodzące między tymi osobami powinien zgłosić to do kancelarii.
  9. Abp Adrian Galbas zaprasza do udziału w Maratonie Modlitewnym w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Modlitwa odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia w kościele seminaryjnym przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54.

Zapraszamy wiernych naszej parafii do wzięcia udziału w modlitwie o powołania. Więcej informacji jest zamieszczonych na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.

  1. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i udającym się na odpoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznych podróży i szczególnej opieki Matki Bożej na każdy dzień.

NIECH ŚWIĘTA BARBARA WYPRASZA NAM, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski