OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 sierpnia 2025 r.
- W środę o 8.00 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna i Msza św. do MB Nieustającej Pomocy.
- W czwartek, 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana M. Kolbe,
- W piątek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i wieczorem o 19.00. Podczas Mszy św. obrzęd poświecenia wianków. Pamiętajmy, że tego dnia jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Tego dnia również Narodowe Święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą.
- We wrześniu i w następnych miesiącach są wolne intencje na Msze Święte. Intencje można zamawiać za żyjących i zmarłych. Przyjmujemy je w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W naszej parafii można zamówić Msze św. gregoriańskie. Można już zamówić Msze św. gregoriańskie na przyszły rok.
- Trwa budowa NDP i rewitalizacja zabytkowych budynków i ogrodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy składają na ten cel ofiary, czy to na tacę, czy dokonują przelewu na konto parafii oraz za pomocą ofiaromatu znajdującego się za ławkami w nawie głównej. W zakrystii i w kancelarii możemy złożyć ofiary na ten cel i na tzw. tacę korzystając z terminala płatniczego.
- Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) nie ma w niedziele pierwszej Mszy św. o 7.00 i nieszporów o 18.00. Porządek niedzielny jest następujący 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 19.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o 7.15 i 15.00. Porządek dnia powszedniego jest następujący o 6.30, 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki i w czwartki od 16.30 do 17.30.
- W dniach 19, 20, 21 września organizujemy trzydniową pielgrzymkę do Wrocławia, Wambierzyc, Krzeszowa, Kudowy i sanktuariów Śląska. Koszt wyjazdu 800 zł.
W cenie autokar, ubezpieczenie, śniadania i obiadokolacje, wejścia do różnych miejsc kultury i atrakcji. Zapisy w zakrystii. - Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Remigiusz Marek Miguła, kawaler z parafii tutejszej i Gabriela Wawrzyńczuk, panna z parafii NMP Matki Pięknej Miłości w Warszawie. Tych młodych polecamy modlitwo parafian, aby dobrze się przygotowali do Sakramentu Małżeństwa. Jeśli ktoś zna przeszkody zachodzące między tymi osobami powinien zgłosić to do kancelarii.
- Abp Adrian Galbas zaprasza do udziału w Maratonie Modlitewnym w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Modlitwa odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia w kościele seminaryjnym przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54.
Zapraszamy wiernych naszej parafii do wzięcia udziału w modlitwie o powołania. Więcej informacji jest zamieszczonych na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.
- Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i udającym się na odpoczynek życzymy Bożego błogosławieństwa, bezpiecznych podróży i szczególnej opieki Matki Bożej na każdy dzień.
NIECH ŚWIĘTA BARBARA WYPRASZA NAM, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski
