OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego  2024 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu.

O 18.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Po nabożeństwie indywidualne błogosławieństwo relikwiami Krzyża św. Powróćmy do tego pięknego zwyczaju wielkopostnego uczczenia Męki Pańskiej przez śpiew pięknych pieśni pasyjnych.

 1. Jutro o 6.30 Msza św. z udziałem osób pracujących w Centrum Warszawy, którzy chcą od udziału w Eucharystii zacząć tydzień swoich zadań i obowiązków zawodowych. Po niej spotkanie w Sali Roma: wspólne śniadanie i formacja na podstawie encykliki Laborem exercens św. Jana Pawła II – o wartości ludzkiej pracy.
 2. Diakonia Ewangelizacji Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na  rozważanie Słowa Bożego i rozmowy o wierze do salki Roma o 19.00 w III poniedziałki miesiąca. Najbliższe spotkanie odbędzie się jutro.
 3. We wtorek spotkanie młodzieży z Duszpasterstwa Camino. Początek Mszą św. o 18.00, po niej spotkanie formacyjno – integracyjne.
 4. W środę, o 7.00 spotkanie mężczyzn św. Józefa i wspólna modlitwa, o 7.15 Msza św. ku czci św. Józefa, wieczorem nowenna i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wkładać do puszki przy ołtarzu lub przynosić do zakrystii. Po niej adoracja prowadzona przez Wspólnotę Gloriosa Trinita.
 5. W piątek zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

o 17.15 z udziałem dzieci

o 18.45 z udziałem młodzieży i dorosłych oraz dłużej pracujących. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Rozważania Drogi Krzyżowej poprowadzą osoby uczestniczące w Kręgu Biblijnym – „Biblijna Droga Krzyżowa”.

Również w  piątek o 19.30 Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre działająca przy naszej parafii zaprasza na comiesięczną Adorację i medytację nad SŁOWEM BOŻYM metodą LECTIO DIVINA.

 1. W sobotę spotkanie Kręgu Biblijnego o 16.30 w sali Roma.
 2. Polecamy prasę katolicką: nowe numery tygodników Gość Niedzielny i Niedziela i miesięcznika Mały Gość – dla dzieci szkoły podstawowej. Polecamy nowe, wielkopostne wydanie naszego Biuletynu „U św. Barbary”. Ofiary za naszą gazetkę prosimy składać do dużej skarbony za ławkami w nawie głównej. Prosimy wziąć dla sąsiadów oraz osób starszych i chorych.
 3. Za tydzień zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes.
 4. W naszej parafii działa grupa AA pracujące z osobami uzależnionymi, jeśli ktoś byłby zainteresowany zapraszamy do kontaktu z grupą w każdą niedzielę, między 10.00 a 12.00.
 5. W kwietniu i następnych miesiącach są wolne intencje na Msze św. Intencje za żyjących i zmarłych zamawiać można po każdej Mszy św. w zakrystii i w tygodniu w kancelarii parafialnej. Przyjmujemy też Msze św. gregoriańskie.
 6. Rozpoczęliśmy wymianę i uzupełnianie tapicerki w ławkach naszej świątyni. Pierwsza partia jest już położona w ławkach pod kopułą. Kolejne ławki w nawie głównej zostaną uzupełnione za ok. dwa, trzy tygodnie, a przed świętami również pojawią się w nawach bocznych. Wymieniona została również tapicerka przed balustradami. Każdy, kto ma życzenie złożyć ofiarę na ten cel, może to uczynić składając ofiary na tacę lub przekazać w zakrystii lub kancelarii. W zakrystii jest terminal, którym można się posłużyć kartą płatniczą i w ten sposób przelać darowiznę na konto parafii na dzieła przez nas podejmowane. Bóg zapłać. Koszt tej inwestycji to prawie 20 000 zł.
 7. Zapraszamy do udziału w kolejnej zagranicznej pielgrzymce organizowana przez naszą Parafię. Tym razem do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach 31 maja – 07 czerwca. Zobaczymy przepiękne Ateny, Korynt, Saloniki, Meteory – kamienne imponujące słupy na których zbudowane są prawosławne klasztory, Delfy i inne miejsca. Informacje, program i zapisy w zakrystii oraz na stornie internetowej.
 8. Zachęcamy do udziału w Liturgii Stacyjnej na terenie Warszawy. Wykaz kościołów stacyjnych na każdy dzień Wielkiego Postu znajdziemy na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła Jadwiga Kuźmińska z Al. Jerozolimskich. Módlmy się o jej zbawienie: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

 NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO