OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 lutego 2024 r.

 1. Dzisiaj o 18.00 nieszpory (wieczorna modlitwa Kościoła).
 2. W poniedziałek o 6.30 Msza św. z udziałem osób pracujących w Centrum Warszawy i chcących od Eucharystii rozpocząć tydzień pracy, po niej organizatorzy zapraszają na śniadanie i omawianie encykliki Laborem Exercens św. JP II o wartości ludzkiej pracy.
 3. Z racji dzisiejszego wspomnienia NMP z Lourdes jutro na Mszę o 15.00 zapraszamy chorych i starszych. Podczas Mszy św. osoby będzie można otrzymać Sakrament Chorych. Przed jego przyjęciem, prosimy o odbycie spowiedzi. Jeśli jest taka potrzeba.
 4. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na spotkanie ostatkowe i wspólne przygotowanie się do Wielkiego Postu. Spotkanie odbędzie się w jutro o 19:00 w Sali Roma.
 5. We wtorek spotkanie młodzieży Duszpasterstwa Camino. Początek Mszą św. o 18.00, a po niej spotkanie formacyjno – integracyjne.
 6. W środę, 14 lutego Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 7.15, 8.00, 15.00, dodatkowa o 16.30 z udziałem dzieci
  i o 18.00 (z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).
  Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły – czyli jeden posiłek postny do syta i dwa mniejsze. W okresie Wielkiego Postu powstrzymajmy się od uczestniczenia i organizowania zabaw i imprez. To czas pokuty i  dzieł miłosierdzia.

O 19.00 zapraszamy ze Wspólnotą Gloriosa Trinita na adorację. Po adoracji spotkanie formacyjne. W środę kancelaria będzie nieczynna. Po Mszach św. zbierane będą zapowiadane w całej Polsce ofiary do puszek na pomoc Ukrainie.

7. W piątek ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

17.15 – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci

18.45 – Droga Krzyżowa dla dorosłych oraz młodzieży i dłużej pracujących. Pierwszą Drogę Krzyżową poprowadzą osoby z poniedziałkowej inicjatywy pracujących w Centrum Warszawy. Drogą Krzyżowa ze św. Michałem Archaniołem.

W niedziele Wielkiego Postu o 18.00 zapraszamy na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i indywidualnym błogosławieństwem Relikwiami Krzyża św.

Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, za udział w Gorzkich Żalach podobnie, raz w tygodniu.

Ten piątek to dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.

 1. Polecamy tygodniki katolickie. Jest nowy numer specjalny Gościa Extra pt.: Wielki Post z Pasją. Należność za gazety prosimy wrzucać do puszki obok stojaka z prasą.
 2. W kwietniu i w maju są wolne intencje na Msze św.
 3. Trwają prace rewitalizacyjne. Ci, którzy chcą wesprzeć finansowo te działania mogą złożyć ofiarę w zakrystii, gdzie znajduje się terminal i w ten sposób można wesprzeć dzieła naszej parafii. Ostatnio odbywa się malowanie klatek schodowych na chór i przy zakrystii.

Zakończyliśmy doroczne odwiedziny Rodzin i Osób naszej Parafii w ramach wizyty duszpasterskiej. Nadal można umawiać się na wizyty indywidualne. Jeśli ktoś nie może przyjąć księdza w domu z różnych przyczyn, a chce złożyć tzw. ofiarę kolędową na utrzymanie parafii i prowadzone prace może to uczynić w zakrystii.

Bardzo dziękujemy za zaproszenia, w tym roku przyjęło nas dużo więcej rodzin niż w roku ubiegłym. Mamy nadzieję, że spotkania te przyczynią się do budowania dobrych więzi we wspólnocie Parafii. Za życzliwość i gościnność serdeczne Bóg zapłać.

 1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone będą na nasze warszawskie seminarium duchowne.
 2. Zachęcamy do zapoznania się z Liturgią Stacyjną na terenie Warszawy, wykaz kościołów wywieszony jest w kruchcie kościoła oraz umieszczony na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.
 3. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w dniach 31 maja – 07 czerwca. Informacje i program w zakrystii.

 NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO