OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, V NIEDZIELA ZWYKŁA, 4 lutego 2024 roku.

 1. Dzisiaj o 17.15 spotkanie Członków Żywego Różańca w Sali Roma, Zapraszamy nowe osoby. O 18.00 nieszpory, wieczorna modlitwa Kościoła.
 2. W poniedziałek o 6.30 Msza św. z udziałem osób pracujących w Centrum Warszawy i chcących od Eucharystii rozpocząć tydzień pracy, po niej organizatorzy zapraszają na śniadanie i omawianie encykliki Laborem Exercens św. Jana Pawła II o wartości ludzkiej pracy.
 3. Natomiast wieczorem zapraszamy na spotkanie NETWORKING w Kościele pt. „Wszystko zaczyna się od spotkania” w ramach Międzywspólnotowej Integracji Młodych. Prelegentami będą osoby z Fundacji Orszaku Trzech Króli i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Początek na Mszy o 18.00 po niej kontynuacja w Sali Roma.
 4. We wtorek spotkanie młodzieży Duszpasterstwa Camino. Rozpocznie się Mszą św. o 18.00, po niej zapraszamy do Sali Roma.
 5. W środę o 7.00 spotkanie mężczyzn św. Józefa i wspólna modlitwa, o 7.15 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna i Msza św. ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa ze Wspólnotą Gloriosa Triinita.
 6. W piątek o 19.30 Msza św. Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre z uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą.
 7. W sobotę 10 lutego od 16:00 organizujemy bal karnawałowy dla dzieci w naszej parafii! Zapraszamy rodziny do zapisania swoich dzieci i wzięcia udziału w przygotowaniach. W planach są gry, zabawy, tańce i konkursy. Zapisać się można w zakrystii i u ks. Pawła.
 8. W sobotę o 16.30 kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, tym razem w wyremontowanej sali nad zakrystią w kościele.
 9. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na spotkanie ostatkowe i wspólne przygotowanie się do Wielkiego Postu. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 12 lutego o 19:00 w Sali Roma.
 1. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek, 5 lutego – ul. Hoża 43/49, klatki od VII do XII

Wtorek, 6 lutego – ul. Hoża 43/49, klatki XIII – XVIII

Środa, 7 lutego – ul. Hoża 52, 54, 55, 57, 59, 59A, 58/60

Czwartek, 8 lutego – ul. Hoża 61, 62, 64, 66/68, 70, 72, 74, 86

Wizyty odbywają się między 17.00 a 20.45.

Na tym zakończymy składanie wizyt duszpasterskich w domach naszych Parafian. Nadal przyjmujemy adresy rodzin, które chciałyby przyjąć księdza w swoim domu z wizytą duszpasterską  w terminach dodatkowych. Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy podziękowania za życzliwość i za złożone ofiary na bieżące utrzymanie parafii i na rewitalizację „Ogrodów Św. Barbary”. Osoby, które nie mogą z różnych przyczyn przyjąć księdza z wizytą, a chcą złożyć doroczną ofiarę kolędową mogą to zrobić w zakrystii.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która do nabycia jest na stoliku przy wyjściu ze świątyni. Polecamy nowy numer biuletynu parafialnego „U św. Barbary”. Ofiary za druk można wrzucać do dużej puszki na końcu nawy głównej za ławkami.
 2. Dziękujemy wszystkim osobom, które w dniu wczorajszym pomagały przy sprzątaniu kościoła i rozbieraniu dekoracji świątecznej. Było nas ponad 25 osób. Bóg zapłać.
 3. W kwietniu i następnych miesiącach są wolne intencje na Msze św. Intencje przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Przyjmujemy Msze św. Gregoriańskie i 9 dniowe nowennowe Msze św. za żyjących, znajdujących się w różnych okolicznościach i potrzebach życiowych
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 31 maja – 07 czerwca do Grecji – śladami św. Pawła Apostoła. Informacje oraz program w zakrystii u ks. Proboszcza.
 5. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi Parafianie Jolanta Maria Przesmycka z ul. Wilczej oraz Marian Jędrzejewski. Módlmy się o ich zbawienie: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO