OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Przy wyjściu z kościoła można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na dzieła charytatywne i pomoc ubogim podejmowanym przez naszą parafię. Niemalże każdego dnia ktoś puka do drzwi plebanii z prośbą o pomoc: żywność, wykupienie leków lub inną. Staramy się pomóc w miarę możliwości. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy. Z tej okazji wystawiony został kosz na dary, które przeznaczymy ubogim.
 2. Dzisiaj o 18.00 nieszpory – wieczorna modlitwa Kościoła.
 3. W poniedziałek o 6.30 zapraszamy na Mszę św. osoby pracujące w Centrum Warszawy, chcące tydzień swoich obowiązków rozpocząć od udziału we Mszy św. Po niej spotkanie ze śniadaniem w sali Roma.
 4. We wtorek spotkanie młodzieży Duszpasterstwa „Camino”. Początek na Mszy św. o 18.00, po niej w sali Roma spotkanie formacyjne. Mile widziane nowe osoby.
 5. W środę o 7.00 spotkanie i wspólna modlitwa Mężczyzn św. Józefa, o 7.15 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna, Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i adoracja ze Wspólnotą Gloriosa Trinita.
 6. W piątek 19.30 Wspólnota Przymierza Rodzina Mamre działająca przy naszej parafii zaprasza na comiesięczną Adorację i medytację nad SŁOWEM BOŻYM metodą LECTIO DIVINA
 7. W dni powszednie listopada o 17.45 odmawiamy dziesiątek różańca z wyczytywanymi imionami i nazwiskami naszych zmarłych. Nadal przyjmujemy wypominki za zmarłych.
 8. W dni powszednie o 15.00 Msza św. z Koronką do Bożego miłosierdzia, a od poniedziałku do piątku adoracja Pana Jezusa od 16.00 do 18.00.
 9. W sobotę, 25 listopada w godz. 10.00 – 14.00, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Na spotkanie udaje się młodzież z naszych duszpasterstw i przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.
 10. Przy wyjściu z kościoła na stojaku do nabycia są nowe numery prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny, Niedziela, oraz Mały Gość – dla dzieci.
 11. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – Dzień patronalny Akcji Katolickiej.
 12. Rozpoczynamy przygotowania do Uroczystości odpustowych naszej Parafii ku czci św. Barbary. Główne Uroczystości i towarzyszące wydarzenia będą miały miejsce w niedzielę 3 grudnia.
 13. W grudniu i w styczniu są wolne intencje na Msze św. Przyjmujemy intencje na rok 2024 oraz Msze gregoriańskie za zmarłych i 9 dniowe – nowennowe za żyjących, a będących w różnych potrzebach swojego życia. Informacje w zakrystii.
 14. Zakończyły się prace rewitalizacyjne 60 m odcinka ogrodzenia terenu kościelnego i dwóch bram od ul. Wspólnej. Oczekujemy na odbiór prac przez kompetentne Instytucje. Dopiero po tym będziemy mogli otworzyć bramę. Prosimy o cierpliwość. Dziękujemy za składane ofiary na cele rewitalizacyjne w Ogrodach św. Barbary. Można je składać na tacę, dokonać przelewu bankowego na konto parafii lub posłużyć się kartę bankową korzystając z terminala płatniczego w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii.`
 15. Nasza parafia organizuje wyjazd młodzieży od 18 do 35 roku życia na Europejskie Spotkanie Młodych TAIZE w Ljubjanie w Słowenii w dniach od 28 grudnia do 2 stycznia. Szczegóły w zakrystii i na plakacie. Zapraszamy młodzież do udziału.

NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO