OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, Niedziela Chrztu Pańskiego, 8 stycznia 2023 r.

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. O 17.15 spotkanie członków Żywego Różańca.

O 18.00 zapraszamy na niedzielne nieszporywieczorną modlitwę Kościoła.

 1. We wtorek o 18.00 Msza św. i spotkanie Duszpasterstwa Młodych Camino.
 2. W środę o 7.15 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna i Msza św.
  w intencjach zbiorowych do MB Nieustającej Pomocy.
 3. W środę, po wieczornej Mszy św.  19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez wspólnotę Gloriosa Trinita.
 4. W piątek o 19.30 Msza św. Wspólnoty Przymierza Rodzin – Mamre. Serdecznie zapraszamy rodziny i zainteresowane osoby, aby dołączyć do tej Wspólnoty.
 5. W sobotę, 21 stycznia zapraszamy na wydarzenie „POWSIN DLA ŚRÓDMIEŚCIA” na wspólny śpiew kolęd wraz z mieszkańcami Powsina skupionymi wokół pracowni etnograficznej. Grupa kultywuje tradycje swojej małej ojczyzny poprzez różne wydarzenia w strojach wilanowskich. Rozpoczynamy o 16.00 w parafialnej sali Roma.
 6. Trwają wizyty duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Każda rodzina, która ma życzenie u siebie gościć księdza z posługą proszona jest o zgłoszenie swojego adresu. Dotyczy to wszystkich chętnych rodzin: tych, które przyjmowały księdza przed pandemią i nowych Parafian. Formularze zgłoszeń wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła lub są do pobrania na stronie internetowej. Wypełnione prosimy przynosić do zakrystii, kancelarii lub wysyłać drogą mailową.

W konkretne dni wyznaczamy poszczególne budynki i odwiedzamy danego dnia rodziny zapraszające do swego domu. Godziny kolędy: od 17.00 do 20.30. Soboty pozostawimy dla rodzin, które nie mogą przyjąć księdza w wyznaczonym terminie.

Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone będą na bieżące utrzymanie parafii w tym opłaty za rachunki za energię oraz na rewitalizację ogrodów i nowe inwestycje.
Na wiosnę rozpocznie się renowacja ogrodzenia od ul. Wspólnej.

Porządek kolędy w tym tygodniu:

w poniedziałek 9 stycznia – ul. Nowogrodzka 38, 40, 42.

we wtorek, 10 stycznia – ul. Nowogrodzka 44, 46 i 48

w środę, 11 stycznia – ul. Nowogrodzka 56, św. Barbary i Żurawia

w czwartek, 12 stycznia – ul. Wspólna 50A, 51 i 52/54

w piątek, 13 stycznia – ul. Wspólna 53, 54A, 57

w sobotę, 14 stycznia – wizyty dodatkowe dla nieobecnych w podanych terminach

w poniedziałek, 16 stycznia – ul. Wspólna 59

Mieszkańców tych budynków prosimy o zgłaszanie adresów w pierwszej kolejności.

Dziękujemy za dotychczasowe bardzo dobre i miłe spotkania w Waszych domach.

 1. Polecamy prasę katolicką: nowe numery tygodników katolickich: Niedzieli i Gościa Niedzielnego, do których dołączone zostały obszerne dodatki o zmarłym Benedykcie XVI
 2. Pod koniec stycznia, w lutym i w następnych miesiącach są wolne intencje na Msze św. Intencje możemy zamówić za żyjących  i zmarłych. W marcu i następnych miesiącach przyjmujemy Intencje Mszy św. gregoriańskich – 30 Mszy św. odprawianych po jednej każdego dnia przez cały miesiąc za jedną osobę zmarłą.
 3. Zachęcamy, aby uroczystości pogrzebowe naszych Parafian organizować w naszej świątyni parafialnej. To w obecnych czasach bardzo skraca też okres oczekiwania na możliwość pogrzebu, oraz pozwala sąsiadom i znajomym towarzyszyć naszym zmarłym w tej ostatniej drodze, a nam duszpasterzom oddać im ostatnią posługę.
 4. W zakrystii i sklepiku parafialnym „Dary św. Barbary” jest do nabycia polecana książka Benedykta XVI pt. MOJA WIARA, oraz druga pozycja autorstwa jego sekretarza NA ROZDROŻU. Są też nowe dewocjonalia. Zapraszamy do sklepiku.
 5. W tym tygodniu do wieczności odszedł Krzysztof Czarnecki z ul. Poznańskiej módlmy się o jego zbawienie: „Wieczny odpoczynek…”.

NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO