OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE, I NIEDZIELA ADWENTU, 27 listopada 2022 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Hasłem przewodnim są słowa: „Wierzę
  w Kościół Chrystusowy”
  . Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne. O 18.00 uroczyste niedzielne nieszpory. Zapraszamy.
 2. W Adwencie zapraszamy na Roraty (poranną Mszę św. o świcie ku czci Matki Bożej), na które prosimy o przynoszenie świec i lampionów. Codziennie (od poniedziałku do soboty) o 7.00 z udziałem również dzieci i młodzieży, dla których wraz z piekarnią Lubaszka przygotowywane będą mini śniadania.
 3. Trwa nowenna do św. Barbary przed uroczystościami odpustowymi. Do naszej Patronki modlimy się przed wieczorną Mszą św. o 17.45.
 4. W czwartek, 1 grudnia, I czwartek miesiąca.
 5. W piątek, 2 grudnia I piątek miesiąca i okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź rano podczas Mszy św. po południu od 17.30.
 6. W sobotę 3 grudnia o 15.00 zapraszamy na Uroczystą Mszę św. pontyfikalną pod przewodnictwem Kazimierza Kardynała Nycza, Arcybiskupa, Metropolity Warszawskiego, po której zostanie poświęcona figura Chrystusa i jawnogrzesznicy, którą odrestaurowaliśmy z ok. 120 rocznicy jej postawienia wraz z powiększeniem klombu z nowymi alejkami, nasadzeniami roślin i ławeczkami. Udział w uroczystościach zapowiedzieli min. Dziekan i duchowieństwo dekanatu Śródmiejskiego, Zgromadzenia Zakonne, przedstawiciel m. st. Warszawy wraz z przedstawicielami Rady Miasta, przedstawiciel Urzędu i Rady Dzielnicy Śródmieście, przedstawiciele Mazowieckiego Konserwatora Zabytków, Dyrekcje naszych Szkół oraz przedstawiciele Spółki PW i Generalnego wykonawcy budowy Plebanii i rewitalizacji Ogrodów Św. Barbary oraz wielu Instytucji. To jednocześnie pierwszy dzień obchodów odpustu parafialnego św. Barbary. Liczymy na liczną obecność Parafian i naszych Sympatyków. Zaproszenia na Uroczystość wyłożone są na stolikach przy wyjściach.

To jednocześnie I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 8.00 po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszosobotnie, rozważanie jednej z tajemnic i różaniec.

 1. W niedzielę , 4 grudnia Uroczystość Św. Barbary – Patronki naszej Parafii. Odpust Parafialny. Zapraszamy do udziału tego dnia we Mszy św. Główna, uroczysta Msza św. o 13.00. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie Panie noszące imię Barbara. Po Mszy św. błogosławieństwo relikwiami św. Barbary. Z tej okazji przygotowane zostały dodatkowe wydarzenia towarzyszące. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Z tej okazji do nabycia w zakrystii są srebrne medaliki z wizerunkiem św. Barbary. Ofiara jest cegiełką na budowę kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszach św. zapraszamy do Sali Roma na wystawę o historii parafii, teraźniejszości i przyszłości na wizualizacjach.
 2. Od dzisiaj przy wyjściu z Kościoła można zaopatrywać się w opłatek na stół wigilijny (opłatki są już poświęcone) – ofiary przeznaczone zostaną na spłatę należności za część rewitalizacji Figury i klombu. Do nabycia są również świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczymy na duszpasterstwo młodzieży, szczególnie młodych z Camino.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego Gościa dla dzieci z lampionem na roraty oraz miesięcznik Różaniec.
 4. Przyjmujemy intencje na Msze św. w roku 2023. Zachęcamy, aby pamiętać o swoich bliskich z okazji rocznicy urodzin, chrztu św., ślubu, z okazji imienin i w różnych ważnych momentach życia, oraz o bliskich zmarłych. Przyjmujemy Msze gregoriańskie za zmarłych i 9 dniowe – nowennowe za żyjących.
 5. Rekolekcje adwentowe przeżywać będziemy od 11 do 14 grudnia.
 6. Za chwilę zaprezentuje swoją działalność duszpasterstwo akademickie i postakademickie CAMINO działające od ponad roku przy naszej parafii. Rozpoczynamy również przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Szczegóły u księży wikariuszy.

 NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO