OGŁOSZENIA PARAFIALNE, UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 20  listopada  2022 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 13.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia. Będąc w stanie łaski uświęcającej można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dziś prezentujemy pierwszy numer biuletynu parafialnego pt,: „U św. Barbary”, w którym będziemy rozważać niedzielne Ewangelie i informować o bieżących sprawach z życia parafii. W pierwszym numerze informacje o figurze Chrystusa i jawnogrzesznicy oraz o uroczystościach jej poświęcenia w sobotę 3 grudnia o 15.00 i zdjęcia wizualizacji kolejnych części Ogrodów św. Barbary. Dobrowolne ofiary za koszt jej wydruku można wrzucać do dużej puszki za ławkami w nawie główniej.
 3. O 18.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory (wieczorną modlitwę Kościoła).
 4. We wtorek spotkanie młodzieży akademickiej i starszej z Duszpasterstwa Camino. Początek Mszą św. o 18.00 po niej zapraszamy na wykład z cyklu TROJE DO PARY siostry Judyty Pudełko, biblistki pt.: MAŁŻEŃSTWO I RODZINA W BIBLII.
 5. W środę o 7.15 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna i Msza św. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej adoracja ze Wspólnotą Gloriosa Trinita.
 6. W środę o 20.00 zapraszamy na wspólne wyjście do kina na film pt.: „Medjugorie” opowiadający o doświadczeniach i historiach osób, które do tego miejsca przybywają z pielgrzymką. Film okazuje się medialnym hitem. Koszt biletu 17 zł, zapisy w zakrystii.
 7. W piątek, 25 listopada rozpoczniemy nowennę do św. Barbary przed odpustem parafialnym. Przez dziewięć dni będziemy modlić się o uświęcenie mieszkańców naszej parafii. Przygotowane zostały srebrne medaliki z wizerunkiem św. Barbary. Ich zakup jest formą cegiełki na Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu i inne dzieła duszpasterskie.
 8. W piątek o 19.30 odbędzie się w naszym kościele Modlitwa z udziałem ambasadora Ukrainy pod przewodnictwem Kazimierza Kardynała Nycza za ofiary wielkiego głodu na Ukrainie. Po tej modlitwie Wspólnota Przymierza Rodzina Mamre działająca przy naszej parafii zaprasza na comiesięczną Adorację i medytację nad SŁOWEM BOŻYM metodą LECTIO DIVINA. Serdecznie zapraszamy.
 9. W niedzielę, 4 grudnia zapraszamy na 13.00 kobiety noszące imię Barbara. Będziemy modlić się w ich intencji. Po Mszach św. możliwość otrzymania błogosławieństwa relikwiami św. Barbary.
 10. Codziennie o 15.00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od poniedziałku do piątku adoracja Pana Jezusa od 16.00 do 18.00. W tygodniu o 17.45 czytamy imiona i nazwiska osób zmarłych polecanych w wypominkach i odmawiamy w ich intencji dziesiątek różańca.
 11. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii do nabycia nowe numery prasy katolickiej.
 12. W najbliższą niedzielę, 27 listopada Adwentem rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na Seminarium Duchowne.
 13. Od przyszłej niedzieli będzie można zaopatrywać się w opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary z opłatków przeznaczymy na spłatę należności za rewitalizację Figury Chrystusa i jawnogrzesznicy i przebudowy klombu.
 14. W styczniu i w lutym 2023 roku są wolne intencje na Msze św. Przyjmujemy Msze św. gregoriańskie i 9 dniowe nowennowe za żyjących.
 15. Rekolekcje adwentowe odbędą się od III Niedzieli Adwentu (11-14 grudnia).
 16. Informujemy, że istnieje możliwość odprawiania Mszy św. pogrzebowych najbliższych zmarłych w naszym kościele parafialnym. Po Mszy św. ksiądz udaje się na cmentarz, gdzie ma być pochowanie. To znacznie skraca czas oczekiwania na pogrzeb na dużych cmentarzach.
 17. Organizujemy pielgrzymkę do Gruzji w dniach 23 – 30 maja 2023. Informacje w zakrystii.
 18. Kościół jest ogrzewany prosimy o dokładne zamykanie drzwi, aby nie tracić ciepła.

 NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO