Ogłoszenia  duszpasterskie, XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 sierpnia 2022 r.

 1. Dzisiaj o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nieszpory (wieczorna modlitwa Kościoła), litania do Imienia Jezus i akt zawierzenia parafii Sercu Jezusa.
 2. We środę o 8.00 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. w intencjach zbiorowych. Kartki z podziękowaniami i prośbami prosimy wkładać do puszki przy ołtarzu Matki Bożej lub przynosić do zakrystii i kancelarii.
 3. W czwartek 1 września powracamy do sprawowania Mszy św. o 7.15 i o 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o 15.00 do wieczornej Mszy św. będzie możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podst. na Mszę św. o 8.00, a szkół średnich na 10.00. Zachęcamy  też do sakramentu pokuty i pojednania. Tego dnia przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej.

 1. W czwartek, I Czwartek miesiąca. Dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz modlitw o nowe powołania.
 2. W piątek, I Piątek miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.15, 8.00, 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, i o 18.00. Spowiedź podczas Mszy św. i od 17.30.
 3. W sobotę, I Sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 8.00, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszosobotnie, rozważanie jednej z tajemnic różańca oraz różaniec.
 4. Za tydzień o 17.30 spotkanie członków Żywego Różańca.
 5. Na stojaku przy wyjściu można nabyć prasę katolicką min. tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela oraz dla dzieci Mały Gość.
 6. Zapraszamy nowe osoby: uczniów szkół podstawowych i średnich, studentów
  i wszystkich chętnych Panów do Służby Liturgicznej Ołtarza
  . Zapraszamy też dzieci do tworzonej scholii dziecięcej i grających na instrumentach muzycznych, nowe osoby do chóru parafialnego. Informacje na w zakrystii po każdej Mszy św.
 7. Od września kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki, środy i czwartki w godz. od 16.30 do 17.30 oraz w soboty od 8.30 – 9.30.
 8. W październiku, listopadzie i w grudniu są wolne intencje na Msze święte w godzinach porannych i wieczornych. Istnieje możliwość zamówienia dodatkowych intencji. Przyjmujemy intencje i Msze św. greg. na ten rok i już na rok 2023.
 9. Trwa renowacja Figury Pana Jezusa i Jawnogrzesznicy stojącej od 120 lat na dziedzińcu przed naszą świątynią. Obecnie usuwane są amatorskie uzupełnienia. Wszystkim składającym ofiary na ten cel: czy to na tacę, czy w zakrystii korzystając z terminala płatniczego lub przelewem bankowym serdecznie dziękujemy. Przy transakcji bankowej prosimy o dopisek „na renowację Figury”. Przewidywany koszt renowacji wynosi ok. 80 tys.
 10. Nadal można wziąć udział w pielgrzymce samolotowej do Hiszpanii i Portugalii w dniach 20 – 27 września. W programie min. Lizbona, Fatima, Porto, Cabo de Roca, Santiago de Compostella. Informacje w zakrystii. Spotkanie organizacyjne w niedzielę, 4 września w Sali Roma o 16.30.
 11. Trwa gruntowne sprzątanie podziemia naszego kościoła. Po przejrzeniu wszystkich rzeczy część z nich zostanie wyrzuconych, a część zachowanych o ile udokumentujemy ich wartość. W podziemiach kościoła złożonych zostało wiele artefaktów z poprzedniej świątyni wysadzonej przez Niemców po koniec II wojny światowej. Na zakończenie rzeczy zostaną sklasyfikowane i podjęta zostanie decyzja co należy z nimi zrobić. Planujemy w przyszłości, po remoncie udostępnić w jakiejś formie podziemia naszego kościoła, ponieważ są tego warte.

NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE LASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO