OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 21 SIERPNIA 2023 ROKU

 1. Dzisiaj o 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nieszpory (wieczorna modlitwa Kościoła) i litania do imienia Jezus. Serdecznie zapraszamy.
 2. Jutro wspomnienie NMP Królowej, 0d 17.25 będziemy odczytywać imiona i nazwiska osób poleconych w tegorocznych wypominkach parafialnych. O 18.00 Msza św. w ich intencji.
 3. W środę Święto św. Bartłomieja Apostoła. Przed Mszą o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z prośbami i podziękowaniami można wkładać do puszki lub przynosić do zakrystii i kancelarii parafialnej.
 4. W piątek, 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. w naszej świątyni o 6.30, 8.00 i 18.00. W ten piątek nie obowiązuje nas pokutny charakter dnia. Można spożywać pokarmy mięsne.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stojaku przy wyjściu z kościoła.
 6. W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. w dni powszednie o 7.15 i 15.00. Kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od 16.30 do 17.30.
 7. W październiku, listopadzie i w grudniu są wolne intencje Mszy świętych
  w godzinach porannych i wieczornych. Od listopada i w następnych miesiącach możemy przyjąć Msze św. gregoriańskie – 30 Mszy św. za jedną osobę zmarłą. Przyjmujemy już intencje na pierwszą połowę roku 2023.
 8. Trwa renowacja Figury Pana Jezusa i Jawnogrzesznicy stojącej od 120 lat na dziedzińcu przed naszą świątynią. Po etapie usuwania flory bakteryjnej, grzybów i biologicznych zanieczyszczeń, Figura została poddana pierwszemu specjalistycznemu czyszczeniu. Wszystkim składającym ofiary na ten cel: czy to na tacę, czy w zakrystii korzystając z terminala płatniczego lub przelewem bankowym serdecznie dziękujemy. Przy transakcji bankowej prosimy o dopisek „na renowację Figury”. Przewidywany koszt renowacji wynosi ok. 80 tys.
 9. Nadal można wziąć udział w pielgrzymce samolotowej do Hiszpanii i Portugalii w dniach 20 – 27 września. W programie min. Lizbona, Fatima, Porto, Cabo de Roca, Santiago de Compostella. Informacje w zakrystii.
 10. Rozpoczęliśmy równolegle gruntowne sprzątanie podziemia naszego kościoła. Po przejrzeniu wszystkich rzeczy część z nich zostanie wyrzuconych, a część zachowanych o ile udokumentujemy ich wartość. W podziemiach kościoła złożonych zostało wiele artefaktów z poprzedniej świątyni wysadzonej przez Niemców po koniec II wojny światowej. Na zakończenie rzeczy zostaną sklasyfikowane i podjęta zostanie decyzja co należy z nimi zrobić. Planujemy w przyszłości, po remoncie udostępnić w jakiejś formie podziemia naszego kościoła, ponieważ są tego warte.
 11. Sprawy pogrzebowe naszych Parafian zaczynać załatwiać od kontaktu z Parafią. Zachęcamy też, aby Rodzina rozważyła zorganizowanie Mszy św. pogrzebowej w Parafii, tak aby naszych Zmarłych mogła pożegnać wspólnota parafialna, sąsiedzi i znajomi, którzy nie zawsze mogą udać się na odległe cmentarze. Po odprawionej Mszy św. księża zawsze udają się na cmentarz w celu dopełnienia pochówku. Pozwoli to też skrócić czas oczekiwania na pogrzeb.

NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO