Ogłoszenia duszpasterskie, 10 października 2021 r., XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W całym kraju trwa XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”.
  Przed świątynią zbierane są ofiary na stypendia dla ubogiej młodzieży objętej opieką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

O 18.00 zapraszamy na nieszpory – wieczorną modlitwę Kościoła i na różaniec.

Dziś w sposób szczególny zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość niedzielny”, w którym zamieszczono obszerny artykuł na temat naszej parafii i planów, przed jakimi staniemy w bliskiej przyszłości.
Z artykułu dowiedzieć się możemy, co zmieni się w najbliższym otoczeniu naszej świątyni i dlaczego tak bardzo potrzebny jest nowy dom parafialny.

 1. W tygodniu różaniec z udziałem dzieci, młodzieży i starszych po Mszy św. wieczornej ok. 18.40. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. We wtorek pierwsze otwarte spotkanie nowej Wspólnoty dla młodzieży. Wspólnota „Camino” zaprasza chętnych do duszpasterstwa młodych przy naszej parafii. Początek Mszą św. o 18.00 następnie ok. 19.00 spotkanie w sali Roma.
 3. W środę o 7.15 Msza św. ku czci św. Józefa, o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej różaniec i adoracja ze Wspólnotą Gloriosa Trinita.
 4. W sobotę, 16 października – 43 rocznica wyboru Ks. Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 5. W dni powszednie w naszej świątyni o 15.00 Msza św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia. A od poniedziałku do piątku adoracja Pana Jezusa od 16.00 do wieczornej Mszy św.
 6. Przyjmujemy już na wypominki parafialne: jednorazowe i roczne. Za zmarłych wypisanych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy 1 i 2 listopada podczas procesji oraz sprawowana będzie Msza św. 2 listopada o 9.00. Wypominki roczne odczytywać będziemy w listopadzie po Mszy wieczornej i odmawiać będziemy dziesiątek różańca Za wszystkich zmarłych, polecanych w wypominkach będziemy odprawiać Msze św. w każdy poniedziałek po 15 dniu miesiąca. Wypiszmy na kartce wszystkie imiona i nazwiska zmarłych z naszych rodzin i bliskich, otoczmy ich modlitwą wstawienniczą wypraszając dar skrócenia czyśćca i pełnię zbawienia. Niech żadna z bliskich nam osób zmarłych, nie pozostanie bez naszej modlitwy. Kartki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z Kościoła.
 7. Za tydzień w niedzielę 17 października gościć będziemy misjonarza, który zachęci nas do bardzo ciekawej inicjatywy na rzecz krajów misyjnych.
 8. Zapraszamy chłopców ze szkoły podstawowej, młodzież szkół średnich i studentów, oraz chętnych Panów do zaangażowania się jako ministrant lub lektor w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ks. Pawłem lub z ks. Jarosławem.
 9. W grudniu są jeszcze wolne intencje na Msze św.. Można ofiarować je za swoich bliskich zmarłych oraz w intencji żyjących. W nowym roku 2022 przyjmujemy również Msze św. gregoriańskie – 30 Mszy św. za osobę zmarłą odprawianych codziennie po jednej przez cały miesiąc. Przyjmujemy też Msze św. nowennowe – 9 dniowe za osoby żyjące, a znajdujące się w różnych potrzebach i sytuacjach życiowych. Intencje zamówić można po Mszach św. w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO