Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 26  września  2021  r

 1. Dziś o 18.00 i nieszpory – wieczorna modlitwa Kościoła. Gościmy dziś w naszej parafii Kamila Radzimowskiego – grającego na Duduku ormiańskim sprzed 3 tys. lat. Przy głównym wyjściu z  kościoła  jest możliwość nabycia płyty CD. z utworami artysty.
 1. Jutro o 18.00 kolejna Msza św., adoracja i konferencja dla osób przeżywających 33 dniowe przygotowanie do zawierzenia AD JESUM PER MARIAM.
 2. We wtorek racji Tygodnia Modlitw za Uchodźców pod hasłem „Umrzeć z nadziei” o 19.00 w naszym kościele odbędzie się modlitwa za uchodźców. Modlitwie przewodniczyć będzie JE Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski. Zapraszamy do licznego udziału.
 3. W środę, 29 września Uroczystość Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Dzień imienin naszych biskupów pomocniczych.

Tego dnia Specjalnie dla naszej Parafii o 20.00 w Multikinie w Złotych Tarasach odbędzie się projekcja filmu pt.: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Organizujemy wspólne wyjście. Wcześniej zapraszamy na Mszę św. o 18.00 i adorację. Zbiórka pod kościołem o 19.30. Koszt biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

 1. W piątek, 1 października rozpoczynamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie nabożeństwo różańcowe po Mszy św. wieczornej ok. 18.30, w niedziele o 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Tego dnia I Piątek miesiąca. Spowiedź rano na Mszach św., o 15.00 i od 17.30. Po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo pierwszopiatkowe.

 1. W związku z rozpoczynającym się rokiem akademickim tworzymy przy parafii DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE dla studentów. Zapraszamy chętne osoby w piątek 1 października na Mszę św. o 18.00 a po niej na spotkanie integracyjne.
 2. W sobotę, I sobota miesiąca. O 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi, po niej nabożeństwo pierwszej soboty, rozważanie jednej z tajemnic różańca i różaniec. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i świętych Dzieci Hiacynty i Franciszka.

Tego dnia w sobotę, 2 października zapraszamy na pielgrzymkę śladami nowych błogosławionych: bł. Stefana Wyszyńskiego i  bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

Odwiedzimy Laski Podwarszawskie – dzieło błogosławionej wspierające osoby niewidome, Zuzelę – miejsce narodzin Prymasa Tysiąclecia, Sanktuarium Matki Bożej w Loretto, gdzie planujemy też wspólne ognisko. Pielgrzymkę zakończymy przy grobie bł. Ks. Kardynała w warszawskiej katedrze. Koszt 45 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o 7.15. W drodze odprawimy nabożeństwo I soboty miesiąca.

 1. Za tydzień w niedzielę o 17.30 spotkanie Wspólnoty Członków Żywego Różańca. Zapraszamy nowe osoby.
 2. Przyjmujemy intencje Mszy św. na rok 2022. Zachęcamy, aby zamawiać Msze św. za żyjących oraz za zmarłych. Za zmarłych istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich (30 Mszy św.). Są jeszcze wolne intencje w tym roku. W listopadzie i w grudniu możemy przyjąć Msze św. gregoriańskie.
 3. Jarosław i Ks. Paweł, zapraszają dotychczasowych członków Służy Liturgicznej oraz nowe osoby (uczniów szk. podst. i średniej oraz studentów i panów) do włączenia się w działalność wspólnoty. Kontakt w zakrystii lub przez maila na stronie parafialnej.
 4. Przy naszej parafii zawiązuje się grupa skupiająca starszą młodzież, szczególnie osób kończących studia i będących po studiach. Spotkania są we wtorki po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 19.00. Regularne spotkania rozpoczną się od 12 października. Zapraszamy chętne osoby.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii można nabyć nowe numery pism katolickich. Szczególnie polecamy tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość z prezentem.
 6. Rozpoczynamy przyjmować wypominki parafialne: jednorazowe i roczne. Gotowe kartki do wypełnienia imionami i nazwiskami naszych zmarłych wyłożone zostały na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi Parafianie Elżbieta Brzezińska, Ks. Marian Rola i Marian Sławomir Kumanowski. Módlmy się o ich zbawienie. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…