Ogłoszenia  duszpasterskie, XVI Niedziela Zwykła, 18 lipca 2021 r.

 

 1. Dzisiaj o 18.00 nieszpory – wieczorna modlitwa Kościoła, litania do Imienia Jezus i akt ofiarowania parafii opiece Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Jutro o 17.30 wypominki a o 18.00 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych poleconych modlitwie Kościoła.
 3. We wtorek o 18.00 nowenna do św. Antoniego, patrona rzeczy zagubionych
 4. W środę o 8.00 Msza do św. Józefa, o 18.00 nowenna i Msza św. ku czci MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek, 22 lipca Święto Św. Marii Magdaleny. O 18.00 nowenna do św. Jana Pawła II.
 6. W piątek, 23 lipca Święto Św. Brygidy, patronki Europy.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która do nabycia jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 8. Za tydzień w niedzielę 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona Kierowców.
  Na każdej Mszy św. modlitwa w intencji kierowców i poświęcenie pojazdów.
 9. We wrześniu i następnych miesiącach są wolne intencje na Msze św. Zamawiać możemy je po każdej Mszy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Pamiętajmy zamawiając intencje o żyjących i zmarłych. Przyjmujemy Msze św. Gregoriańskie za zmarłych oraz 9 dniowe za żyjących.
 10. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) nie ma Mszy św. w dni powszednie o 7.15 i 15.00.
 11. W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje z uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania siebie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP” św. Ludwika Maria Grignion de Montfort. Poprowadzi je Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Spotkania rozpoczną się po wakacjach i będą raz w tygodniu,
  w poniedziałki. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej niewolnicyZmilosci.pl. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 30 sierpnia po Mszy św. o 18.00.  Na stoliku z prasą wyłożone są ulotki informacyjne.
 12. W niedzielę 1 sierpnia w naszej parafii odbędą się uroczystości upamiętniające wybuch Powstania Warszawskiego. W programie: o 13.00 Msza św. po niej odsłonięcie muralu poświęconego Powstańcom i spotkanie z Powstańcami, o 17.00 apel poległych a o 20.15 przed kościołem akademia artystyczna. Plakaty i ulotki informacyjne rozwieszone są w kruchcie i wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.
 13. Trwają prace nad nowym nagłośnieniem, zdemontowane zostały stare głośniki i położone okablowanie do nowych głośników. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Do spłaty pozostało nam ok. 30 tys. PLN.
 14. Wszystkim udającym się na odpoczynek i przebywającym na wakacjach życzymy dobrego czasu i bezpiecznych podróży. Niech Bóg prowadzi Was każdego dnia swoją łaską.

NIECH ŚW. BARBARA WYPRASZA NAM POTRZEBNE ŁASKI I BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO